Ahoj, tak nám začal 11 ročník Brněnského běžeckého poháru.
Hned na začátku seriálu číhalo na nepozorné sportovce jisté nebezpečí.
V důsledku oprav tartanu atletickém stadionu na Palackého vrchu nebylo možno první závod - Běh 17.listopadu zde uspořádat a proto organizátoři přijali nabídku Mgr. Petra Koryty na uspořádání prvního závodu v rámci veletrhu Sport Life na BVV.
Každá taková změna přináší kromě positiv i negativa.
Jedním z nich byla změna názvu prvního závodu na "Běh o pohár veletrhu Sport Life"
Positivem bylo příjemné prostředí brněnského výstaviště. Někteří již znají okruh na BVV z půlmaratonu, který se zde letos pořádal.
Na poprvé bylo hlavně pro přespolní asi těžké najít areál BVV natož 5. bránu, kudy byl volný vstup pro účastníky závodů.
Kdo přijel autem, musel zaplatit 120,-Kč za zaparkování na vyhrazených parkovištích před výstavištěm. Ušetřil však vstupné na veletrh v ceně 60,-Kč.
Ke změně došlo také v časech startu jednotlivých závodů. Všechny závody začínají pravidelně, jen tento a Jehnice jsou posunuté. Je to způsobeno větším počtem kategorií hlavně mentálně postižených.
Počasí nám moc nepřálo. Ráno bylo kolem nuly, pak se trošku oteplilo, ale zase foukal silný nárazový severní vítr. Promrzli jsme všichni na kost.
Rovinná trať BVV s mnoha zákruty a obíháním konstruktérského skvostu Brna - pavilonu "Z" se vesměs líbila. Většina nerada kopečky. Trošku zde chyběla medlánecká podzimní příroda, která dělá ze závodu na Palačáku kouzelnou akci. Nelze ale mít všechno.

Překvapil nás velký počet neznámých účastníků. Až posléze jsme se dozvěděli, že jsou zde dobrovolně-povinně. Moc se těmto studentům Fakulty tělovýchovy a sportu hejhat nechce, ale je to prý podmínka získání zápočtu. O morálce několika jednotlivců svědčí úmyslné zkracování tratě závodu.
Je to škoda. Jsme pyšní na to, že na závody BBP chodí lidé bez donucení a rádi, že zde stráví příjemné chvíle a získají dobrou náladu. Nutit někoho k účasti - byť nepřímo - je nám cizí.


Závody byly doprovázeny zasvěceným komentářem Erika Řezníka, který se už s BBP úplně sžil, přestože on se angažuje osobně v jiném sportovním odvětví - bike cyklistice. Jeho parketou jsou závody horských kol.

Všechny účastníky 5 km i 10 km trati překvapily výborné časy v cíli. Kamarád Honza Charvát nám projel trať na kole a jeho computer ukázal délku okruhu 2.150 m.
Je to délka neficiální. Z toho plyne, že trať 5 km - 2 okruhy měřila cca 4,3 km a trať deklarovaná jako 10 km měřila cca 8,6 km. Těmto vzdálenostem jsou dosažené časy odpovídající.
V šatnách zbyly po roztěkaných sportovcích jako obvykle drobné součásti výstroje.
Tyto věci, jak již bývá zvykem, přivezeme na další závod.
Teď jsou 3 týdny času na přípravu. V Jehnicích není už rovina jako zde, čekají na vás kopečky a klouzavý lesní terén.
Tak alespoň 2 x týdně desítku a kondiční přípravě je učiněno zadost.

Setkáme se tedy 4.12.2004 v Jehnicích.
Trať 5 km se startuje v 10,15 hod. 10 km v 11,00 hod.
Změna je v kategoriích žactva, které se běží až odpoledne od 12,00 hod.
Těšíme se na další závod a v Jehnicích nashledanou.
Jarda Dvořáček a tým pořadatelů